Blue Flower

Jednym z godnych uwagi miast w Polsce jest na pewno Wieliczka, w której znajduje się słynna Kopalnia Soli. Będąc w tym mieście na pewno będziemy mogli zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, które nas zachwycą. Urokliwy jest na pewno rynek, na którym znajduje się mnóstwo kawiarenek. Można będzie tutaj posiedzieć i pocieszyć się pięknymi widokami.

Wizyta w Kopalni Soli

Wycieczka po Wieliczce (Wieliczka tour) na pewno będzie udana również dlatego, że możemy odwiedzić wspomnianą już wcześniej Kopalnię Soli. Wizyta w tym miejscu będzie na pewno niezwykle wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, głównie dlatego, że zjedziemy wiele metrów pod ziemię.

Będziemy chodzili korytarzami obtoczonymi ścianami ze soli. Wybierając opcję zwiedzania tego miejsca z przewodnikiem, będziemy mogli poznać dokładną historię tego miejsca. Będziemy mogli dowiedzieć się, jak to się stało, że Kopalnia Soli znajduje się właśnie w tym miejscu oraz jaka jest jej cała historia.

Jak się ubrać do kopalni soli

Na pewno wycieczka będzie dzięki temu bardzo wartościowa i będziemy zadowoleni z tego, że zdecydowaliśmy się odwiedzić to miejsce. Trzeba jednak we właściwy sposób przygotować się do tej wycieczki. Przede wszystkim należy zabrać coś ciepłego do ubrania, ponieważ nawet jeżeli na zewnątrz jest 40 stopni, w Kopalni jest nawet 14 stopni Celsjusza więc po pewnym czasie przebywania w tym miejscu może być nam naprawdę chłodno.

Lepiej więc mieć ze sobą ciepły sweter. Dzięki temu będziemy mogli to miejsce zwiedzać z większą przyjemnością i będziemy w stanie skupić się na opowiadanych historiach, a nie na tym, że jest nam zimno. Dobre przygotowanie do takiej wycieczki będzie więc dużym plusem.