Blue Flower

Wybierając się do Paryża, często chcemy zabrać ze sobą dzieci. W związku z tym warto zwrócić uwagę na takie szczegóły jak zakwaterowanie, przejazdy oraz miejsca warte zwiedzania. Jeśli chodzi o zakwaterowania to oprócz ceny ważna jest też lokalizacja.

Blisko centrum Paryża

Nie chodzi tu tylko o to czy jest blisko centrum, ale istotna jest też odległość od metra oraz miejsca w którym będziemy się stołować. Oczywiście chodzi tutaj o metro a nie kolejkę podmiejską. Jeśli mamy blisko do metra to właściwie możemy dostać się z dziećmi w każde miejsce. Paryż dla dzieci to idealna miasto, chociażby ze względu na Disneyland. Mieszkając w hotelu 50m od stacji metra, bardzo blisko jest do centrów handlowych.

Cena noclegu w Paryżu

Należy jednak pamiętać, że w noclegi w stosunkowo podobnych warunkach mogą mieć zupełnie różne ceny. Paryż dla dzieci sprawdza się jeśli chodzi o szybkie przejazdy z jednego miejsca w drugie. Wystarczy, żeby było blisko do metra i dostać możemy się właściwie wszędzie. Metro jednak nie jest zbyt tanie, szczególnie kiedy w przejażdżkę wybieramy się np, czteroosobową rodziną. Najlepiej zaplanować sobie taki przejazd i sprawdzić czy bardziej opłaca się podróż metrem czy może lepiej skorzystać ze spaceru jeśli odległość nie jest zbyt duża.