Blue Flower

Nowoczesne kominki znacznie różnią się od tych tradycyjnych. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym zdecydowanie lepiej sprawdzą się w domach jednorodzinnych, gdzie zapewnią znaczne oszczędności i przyczynią się do zwiększenia wygody użytkowania. Mechanizm ich działania polega na równoczesnym podgrzewaniu pomieszczenia i wody użytkowej.

Obecnie ich wydajność oceniana jest bardzo wysoko, a to za sprawą zastosowania innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz użycia materiałów najwyższej jakości. Ich obsługa jest niezwykle łatwa, a koszt związany z instalacją bardzo szybko się zwraca. Wybierając kominki z płaszczem wodnym, należy zwrócić uwagę na ich wydajność i parametry techniczne.  

Budowa kominka z płaszczem wodnym

  Można zauważyć znaczne różnice w sposobie budowy nowoczesnych kominków. Przede wszystkim kominki z płaszczem wodnym zbudowane są z dwóch ścianek, między którymi płynie woda. Całość otoczona jest tzw. płaszczem, którego celem jest pobieranie i kumulowanie ciepła, które wydostaje się z paleniska, a następnie przekazywanie go do innych pomieszczeń za pomocą kaloryferów lub innego sprzętu grzewczego.

W korpusie kominka nierzadko montuje się również specjalną wężownicę, której zadaniem jest zapewnienie przepływu wody użytkowej. Nadwyżka energii kumulowana jest w postaci wody użytkowej, a zadaniem wężownicy jest dodatkowo zapobieganie przegrzaniu urządzenia.  

Wkłady z płaszczem wodnym - nowoczesność i funkcjonalność

  Obecnie firmy oferują wkłady kominkowe z płaszczem wodnym w dwóch wariantach – otwartym i zamkniętym. Dla klienta ważna jest nie tylko solidność wykonania i rodzaj wykorzystanych materiałów, ale również design. Producenci prześcigają się w tworzeniu kominków, które są niezwykle oryginalne i dopracowane do perfekcji, aby mogły cieszyć oko właścicieli. Oczywiście najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są kominki czarne, jednak ostatnim krzykiem mody są te w kolorze bordowym i granatowym. Wiele sklepów oferuje pełen komplet kominkowy, co pozwala na łatwą i szybką instalację, a przede wszystkim na ograniczenie kosztów wysyłki i transportu.