Blue Flower

Kontrola towaru to ważny element nie tylko samego procesu produkcyjnego, ale także każdego innego procesu wchodzącego w skład całego łańcucha logistycznego. Warto wiedzieć, że od przyjęcia danego zlecenia do dostarczenia produktu do odbiorcy jest bardzo dużo etapów. Wszystkie są równie ważne i wpływają na efekt finalny. Warto o tym pamiętać decydując się nie tylko na towar z Chin, ale tez od rodzimych producentów.

Złożenie zamówienia

Pierwszym z nich jest odebranie zamówienia. Aby zamówienie mogło być zrealizowane musimy najpierw oszacować ilość i zakupić niezbędne do produkcji materiały, surowce, czy półfabrykaty. Jeżeli te zostaną do nas dostarczone należy koniecznie przeprowadzić pierwszą ich kontrolę.

Jeżeli na tym etapie okaże się, że przywieziony towar jest niezgodny z naszymi oczekiwaniami to nie możemy rozpocząć dalszych procesów. Może to bowiem wpłynąć na jakość finalnego produktu i skutkować na przykład nie odebraniem towaru bądź licznymi reklamacjami. Jeżeli jest wszystko w porządku to można przejść do dalszych czynności.

Kontrola jakości produktu gotowego

Gdy produkcja zostanie zakończona przeprowadzana jest kontrola towaru. Różne firmy maja różne procedury. Wszystkie jednak mają jeden cel: towar musi być wysokiej jakości i spełnić oczekiwania klienta. Uszkodzone sztuki są już na tym etapie odrzucane. Dokładane są w ich miejsce dobre wyroby, tak aby liczba sztuk była zgodna z zamówieniem. Następnie końcowy produkt trafia na magazyny, skąd jest później wysyłany do klienta.

Przed załadunkiem odbywa się kolejna kontrola towaru. Ponownie po przywiezieniu go do miejsca docelowego i rozładunku. W tym procesie uczestniczy także odbiorca, który podpisuje stosowne dokumenty. Sprawdza się tu, czy produkty nie zostały czasem uszkodzone podczas transportu, rozładunku bądź załadunku.

Widać więc, że kontrola ma ogromne znaczenie na każdym etapie realizacji zamówienia. Nie ważne, czy jest to towar z Chin, czy od europejskiego producenta. Dzięki temu odbiorca dostanie w stu procentach dobry towar i będzie zadowolony z naszych usług. Ważne jest to również dla producenta, gdyż dzięki licznym kontrolom towaru jest w stanie znaleźć najsłabsze ogniwo i je usprawnić, by w przyszłości do uszkodzeń na danym etapie już nie dochodziło.