Blue Flower

Spacer z małym dzieckiem, które jest wożone w wózku, wiąże się z zabieraniem ze sobą sporej ilości niezbędnych akcesoriów. Związane jest to z zapewnieniem komfortu zarówno maluszkowi, jak i rodzicowi. Przeczytaj i poznaj artykuły, które mogą się przydać.

Zabawki do wózka

Dziecko leżące w głębokim wózku nie ma możliwości oglądania otaczającej go rzeczywistości, dlatego po pewnym czasie może się niecierpliwić. Aby temu zapobiec można zawiesić na wózku różnego rodzaju gadżety do wózka, np. grzechotki, pozytywki lub pluszowe zwierzaki - to pomoże na dłużej skupić uwagę dziecka i korzystać z dobroczynnego wpływu świeżego powietrza.

Takie akcesoria na spacer z dzieckiem przydadzą się również w wózku spacerowym - tam dziecko siedzące może już obserwować świat dookoła, ale i taka czynność może się znudzić, zwłaszcza, gdy nastąpi przymusowy postój wózka, np. w kolejce w sklepie. Wtedy z pomocą mogą przyjść zawieszone zabaweczki, którymi dziecko na chwilę się zajmie.

Akcesoria zapewniające dziecku komfort i ciepło

Dziecku leżącemu w wózku musi być ciepło i wygodnie, dlatego akcesoria na spacer z dzieckiem, w które warto się zaopatrzyć, to poduszka, przyjemny otulacz, czyli rodzaj becika, który możemy również wykorzystać do fotelika samochodowego oraz kocyk. Aby przykrycie dziecka kocykiem nie wiązało się z ryzykiem zerwania go przez wiatr, można użyć klipsów, którymi przymocujemy kocyk do konstrukcji wózka.

Dzięki takim gadżetom do wózka dziecko, które długo leży lub siedzi, będzie zabezpieczone przed chłodem. Dodatkowo do wózka spacerowego można nabyć specjalną wkładkę, która pomoże w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała dziecka, a poza tym ułatwi utrzymanie czystości, gdyż wkładkę łatwiej wyprać lub nawet zmienić na nową niż powłokę wózka.

Torba lub plecaczek

Aby pochować drobne akcesoria typu smoczek, butelka z piciem czy mokre chusteczki, przydadzą się

torba lub mały plecak

. Taki zaprojektowany w dziecięce wzory plecaczek stanowić będzie dla mamy miejsce do spakowania akcesoriów, a z czasem dla dziecka przestrzeń do przenoszenia zabawek.

Szczęśliwie na rynku asortyment gadżetów do wózka jest bogaty, odpowiadający na różne potrzeby dzieci i ich rodziców. Dzięki nim spacer będzie dla obu stron bardziej komfortowy i przyjemny.