Blue Flower

Mówiąc o marmurze, nie sposób nie pomyśleć o Włoszech, gdzie pokłady marmuru są rozproszone po całym kraju. Najbardziej znanym typem włoskiego marmuru jest z pewnością Bianco Carrara wydobywany w kamieniołomach w Alpach Apuańskich i w środkowych lub północnych Włoszech. Są to najważniejsze rejony na całym półwyspie pod względem różnorodności i ilości wydobywanego marmuru, ale istnieją też inne rejony, gdzie wydobywa się wiele rodzajów marmuru. Marmur włoski można zdefiniować jako autentyczny, niepowtarzalny materiał, który nie podlega negatywnym wpływom mody, dzięki czemu jest ponadczasowym tworzywem, które poprzez obróbkę nabiera kształtu i niezwykłego uroku.

Włoski marmur popularnym materiałem budowlanym

Pomimo, że włoski marmur zajmował niezwykle ważne miejsce w historii budownictwa przez wiele wieków, nadal jest obecny w naszych miastach, miejscach kultu, wyrafinowanych rezydencjach i pozostał do dziś jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych materiałów służących do konstrukcji wyposażenia domów prywatnych i obiektów użyteczności publicznej.  W oparciu o kompozycję, proweniencję i właściwości chromatyczne można wyodrębnić kilka rodzajów włoskiego marmuru, z których każdy posiada własną interpretację elegancji i piękna. mozaika z kamienia

Biały marmur z Carrary

Biały marmur z Carrary jest jednym z najbardziej znanych i cenionych włoskich marmurów, a kamieniołomy, gdzie jest wydobywany są jednymi z najstarszych na świecie. Elementem wyróżniającym ten rodzaj marmuru włoskiego jest jego biała barwa z jasnoszarymi lub czarnymi żyłkami i właśnie z tego powodu został uznany za jeden najczystszych i najdoskonalszych. Do dziś zachowało się wiele dział i pomników wykonanych w całości z tego marmuru, a wśród nich prace takich artystów, jak na przykład Michał Anioł. Biały marmur włoski dzięki swojej delikatnej i dekoracyjnej strukturze można stosować do aranżacji wystroju prawie każdego wnętrza, zarówno w stylu tradycyjnym, klasycznym, jak i tych, o charakterze nowoczesnym. Doskonale nadaje się do aranżacji łazienek, kuchni, holów i jako materiał wykończeniowy, do wystroju salonów. Z białego włoskiego marmuru wykonuje się również blaty kuchenne, parapety, podłogi i zabudowy kominków.

Marmur Botticino

Marmur włoski Botticino jest szczególnym rodzajem zwartego kamienia o beżowej barwie. Charakteryzuje się wyjątkową zwartością i niskim stopniem porowatości i chłonności, co czyni go idealnym materiałem do zastosowań zewnętrznych. Wytwarza się z niego płytki, gdzie znajduje zastosowanie w projektowaniu obiektów publicznych i domów mieszkalnych. Włoski marmur Botticino używa się również do wyrobu zewnętrznych i wewnętrznych parapetów, mozaiki i w formie antykowanych płytek do elewacji zewnętrznych.

Marmur, granit oraz inne kamienie naturalne znajdziesz na stronie: SalonMarbella.pl