Blue Flower

Torby oraz plecaki to akcesoria, po które wielu ludzi sięga na co dzień. Służą zarówno uczniom i studentom, jak i ludziom wybierającym się do pracy czy na zakupy. Pojemna torba wykonana z odpowiedniego tworzywa potrafi być nie tylko pakowna, ale i trwała. Odpowiednio przechowywana może służyć przez lata, dlatego ważne jest, by chronić materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Z kolei na wygodę użytkowania wpływ mogą mieć akcesoria takie jak właściwie dobrane przesuwki i regulatory paska.

Klamerki zatrzaskowe - zdrowie i wygoda

Regulowane paski pomagają zapewnić komfort noszenia plecaka lub torby. Dzięki nim długość paska można dostosować do osoby aktualnie korzystającej ze sprzętu. Umożliwiają to klamerki zaciskowe, które nie tylko pozwalają uniknąć samoistnego odpięcia paska, ale i pozwalają na jego regulację.

Odpowiednie, sprawnie działające przesuwki ważne są też dla użytkowników plecaków. Pod wpływem ciężaru bądź też z powodu zwyczaju noszenia go na jednym ramieniu, paski plecaka często rozregulowują się, co skutkuje nierówną ich długością. Ma to znaczący wpływ nie tylko na wygodę noszącego, ale i na jego zdrowie. Nierównomiernie rozłożony ciężar negatywnie wpływa zarówno na kręgosłup, jak i całe plecy. Może też skutkować utrwalonymi wadami postawy czy przewlekłymi bólami.

Nie tylko paski od torebek

Regulatory paska najczęściej widuje się przy torbach i plecakach, jednak klamerki zaciskowe mogą mieć też inne zastosowania. Niezbędne są chociażby przy kaskach ochronnych. Kaski wymagane są nie tylko przy wykonywaniu niektórych zawodów (na przykład prac budowlanych czy na wysokości), ale i są konieczne przy uprawianiu niektórych sportów. Najczęściej kojarzone są z dyscyplinami ekstremalnymi, niemniej grają ważną rolę również dla kolarzy czy amatorów rolek

.

Dla zachowania bezpieczeństwa ważny jest nie odpowiednio dobrany rozmiar kasku, ale i poprawne zamocowanie go za pomocą przesuwki. Aby kask odpowiednio osłaniał głowę, musi przylegać do niej na całej jej powierzchni. Regulatory paska pozwalają z kolei na wygodne jego wiązanie tak, by nie tylko nie krępował ruchów, ale i chronił przed ewentualnymi urazami.