Blue Flower

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez Internetu. Media społecznościowe, ułatwiające życie aplikacje czy komunikowanie się z innymi ludźmi- wszystko to wymaga dostępu do sieci. Nawet w podróży, kiedy dostęp do bezpłatnego WiFi może być utrudniony, a ceny Internetu mobilnego oferowanego przez operatora sieci komórkowej potrafią przyprawić o ból głowy. W takiej właśnie sytuacji idealnym rozwiązaniem okazać może się mobilny router.

Czym jest router mobilny?

Router mobilny to niewielkich gabarytów urządzenie zapewniające dostęp do mobilnego Internetu podczas pobytu za granicą. Dzięki możliwości ładowanie baterii router nie wymaga osobnego źródła zasilania, można natomiast podpiąć do niego nawet kilka urządzeń korzystających z sieci jednocześnie.

Zadaniem urządzenia jest połączenie się z najlepszym pod względem zasięgu operatorem w danym miejscu oraz udostępnienie jego sygnału jako sygnału WiFi. Ponieważ router opłacany jest z góry, po powrocie z podróży nie zaskoczy nas nieprzyjemnie wysoki rachunek, co jest kolejną zaletą tego rozwiązania.

W jaki sposób można wykorzystać bezprzewodowe WiFi w podróży?

Do routera mobilnego podłączyć można każdy rodzaj urządzenia wyposażonego w WiFi, a więc smartfona, komputer, laptop, a nawet konsolę. Dzięki temu podróżując możemy nie tylko korzystać z wyszukiwania informacji na temat interesujących nas miejsc, czy korzystać z map, ale także pracować. Router mobilny umożliwia bowiem prowadzenie konferencji, wysyłanie i odbieranie maili wraz z załącznikami, a nawet obsługę w chmurze plików o znacznych rozmiarach. Dzięki technologii WiFi Calling możliwe jest także wykonywane połączeń telefonicznych.

Korzystanie z routera mobilnego jest nie tylko wygodne, ale także niezwykle proste, aby uruchomić usługę wystarczy bowiem włączyć urządzenie, resztą zajmie się sam router. Po wpisaniu hasła na podłączonym urządzeniu nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się doskonałej jakości Internetem w dobrej cenie.

Mobilny router to rozwiązanie doskonałe dla wszystkich, którzy chcą poznawać świat, nie rezygnując jednocześnie ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje nam współczesna sieć.