Blue Flower

Pieluchy wełniane to zdrowe i wygodne rozwiązanie. Ze względu na doskonałe właściwości wełny ten rodzaj pieluch wielorazowych zdecydowanie deklasuje konkurencję. I chociaż wiele osób boi się pozornie skomplikowanej pielęgnacji gatek wełnianych, bardzo szybko i łatwo przekonują się do tej formy wielopieluchowania już po zakupie pierwszej pieluszki.

Dlaczego wełna ?

Wełna ma niebywałe właściwości, które sprawiają że jest idealnym materiałem na pieluszkę wielorazową. Jedną z zalet wełny jest jej zdolność do termoregulacji i zapewnienie swobodnego przepływu powietrza. Latem wełniane gatki oddychają i nie dopuszczają do przegrzania wrażliwej skóry pupy, a zimą zapewniają doskonałą ochronę przed mrozem. Kolejna bardzo cenną zaletą wełny w kontekście używania jej jako materiału na pieluszki jest jej antybakteryjność. Dzięki tej właściwości, uciążliwe zapachy wywołane przez bakterie nie powstają nawet podczas paru tygodni używania wełnianych pieluch.

Regularne wietrzenie lub zmywanie letnia wodą drobnych przecieków czy punktowych zabrudzeń jest w zupełności wystarczające. Na koniec, wełna utrzymuje wilgoć z dala od skóry dziecka, bardzo dobrze wpływając na stan skóry w okolicach okołopieluszkowych.

Pielęgnacja gatków wełnianych - nie taka straszna.

Niestety wielu rodziców ma obawy związane z tym sposobem pieluchowania, ze względu na to, że przy nieostrożnym obchodzeniu się z pieluchami wełnianymi łatwo można je sfilcować i zniszczyć. Wystarczy pamiętać o kilku prostych regułach, by cieszyć się dobroczynnymi właściwości wełny. Najlepiej gatki wełniane prać ręczniehttps://dziobak.com.pl/gatki-welniane-disana, używać wyłącznie środków przeznaczonych do prania wełny w temperaturze ok. 30 stopni.

Podczas czyszczenia wełny nie należy jej pocierać o siebie ani wykręcać. Po praniu nie należy suszyć gatków na grzejniku, tylko układając je na płasko. Gdy pieluszka zaczyna szybko przemakać, należy przeprowadzić kurację lanolinową. Wbrew pozorom, jest to bardzo prosta czynność. Na jedną pieluszkę wielorazową wystarczy po jednej łyżeczce lanoliny bezwodnej i płatków mydlanych oraz 1l wody o odpowiednie temperaturze. Do rozpuszczonej w 250 ml wrzątku lanoliny dodaje się płatki mydlane, uzyskując jednolity, mleczny kolor. Na koniec dolewa się pozostałą część zimnej wody, tak by temperatura wynosiła optymalne dla wełny 30-40 stopni.

Gatki wełniane pozostają zamoczone przez 4-6 godzin w tak przygotowanym roztworze. Po takim zabiegu pieluchy wełniane znów doskonale izolują wilgoć, dbając o higienę i kondycję skóry malucha. Nie jest to zabieg ani skomplikowany, ani wymagający dużego nakładu czasu, a wełna nieczęsto wymaga prania i kuracji lanolinowej, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie tego rodzaju pieluch wielorazowych.

Wełna - naturalnie i zdrowo!

Wełna najlepiej minimalizuje ryzyko odparzeń, otaczając skórę dziecka wyjątkową opieką. Gatki wełniane zachwycają kolorami i fasonami, wyglądają uroczo i dają małym, rozbrykanym pupkom dużo swobody i komfortu podczas codziennych aktywności. Dodatkowo, ze względu na swoje właściwości, pieluchy wełniane sprawdza się też latem, zapewniając komfort i odpowiednią termoregulację.