Blue Flower

Kwestia układania dzieci do snu jest czymś, co często zaprząta głowę rodzicom. Zastanawiają się oni, w jaki sposób najlepiej układać dziecko do snu, tak aby było ono bezpieczne oraz czuło się w trakcie snu komfortowo. Czy wystarczy przykrywać dziecko kocem? A może lepiej zainwestować w specjalny otulacz dla niemowląt lub w śpiworek do niemowlaka? Co z tych opcji będzie najlepszym rozwiązaniem?

Przykrywanie kocem lub kołdrą

Przez wiele lat małe dzieci były do snu układane w łóżeczku i przykrywane kocem lub kołdrą. Tak robili nasi dziadkowie, tak robili nasi rodzice, gdy układali nas do snu. Kiedyś nikt nie zastanawiał się nad tym, czy rzeczywiście jest to najlepszy sposób i czy jest on bezpieczny. Dzisiaj wiadomo, że są inne możliwości, które mogą okazać się bezpieczniejszym rozwiązaniem. Przykrywanie dziecka w nocy kocem lub kołdrą niesie ze sobą ryzyko, że dziecko niechcący zarzuci sobie koc czy kołdrę na głowę.

W przypadku starszych dzieci nie ma tutaj najczęściej problemu, bo dziecko będzie w stanie samodzielnie się odkryć. W przypadku najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze wykonywać świadomych i skoordynowanych ruchów istnieje ryzyko, że maluch nie będzie w stanie się odkryć i może to spowodować u niego problemy z oddychaniem.

W jaki sposób układać dziecko do snu?

Bezpieczną alternatywą dla przykrywania kocem są specjalne śpiworki dla dzieci. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które można stosować już u najmłodszych dzieci. Dziecko śpi włożone do śpiworkahttps://www.lovetodream.pl, który ma zapięty na ramionach. Nie ma ryzyka, że dziecko podczas snu zarzuci sobie coś na twarz. Kolejną zaletą śpiworków jest również to, że nie ma ryzyka, że dziecko się podczas snu odkryje i będzie mu zimno. Śpiworek trzyma się na miejscu, nawet gdy dziecko mocno się wierci przez sen, dzięki czemu dziecku jest zawsze ciepło.

Śpiworek dla niemowlaka dostępny jest w wielu różnych rozmiarach, co pozwala na układanie dziecka do snu w śpiworku przez dłuższy okres czas. Jeżeli dziecko wyrasta z jednego śpiworka, bez problemu można znaleźć inny w większym rozmiarze. Z reguły dzieci czują się w śpiworkach bezpiecznie, co przekłada się na dużo spokojniejszy sen.