Blue Flower

Miejsce relaksu i odpoczynku - twoja przestrzeń Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym śpimy, odpoczywamy i nabieramy sił. Powinna zatem być możliwie funkcjonalna, przytulna i odpowiadająca naszym potrzebom estetycznym. Zastanów się nad tym, co cię uspokaja, wycisza, pozwala ci się zrelaksować. Zrób w sypialni swój azyl, do którego nie mają wstępu problemy i troski dnia codziennego. Staraj się nie pracować w tym pomieszczeniu. Laptop i dokumenty zostawiaj za drzwiami, aby nie łączyć pracy ze swoją prywatną przestrzenią, służącą do wypoczywania i regeneracji.

sypialnia

Zastanawiasz się jak urządzić swoją sypialnię?

Tak, żeby do ciebie pasowała! Możesz postawić zarówno na spokojne, stonowane barwy i stworzyć przytulne wnętrze, jak i zrobić białą bazę w postaci ścian, dobierając do niej energetyzujące dodatki w kolorze soczystej zieleni, turkusu, słonecznej żółci lub ognistej czerwieni? Tutaj nie ma złych rozwiązań. Ważne, żebyś był w stanie odpocząć i nabrać energii przebywając w tym pomieszczeniu. Jeśli masz ochotę, równie dobrze możesz zaaranżować swoją sypialnię tak, aby np. podkreślić miłość do swojego hobby.

Najważniejszym meblem w sypialni jest bez wątpienia łóżko. Należy zadbać, by było wygodne i umożliwiało nam zdrowy sen. Kluczem jest dobranie odpowiedniego materaca, który nie będzie dla nas ani za miękki, ani za twardy. Oprócz łóżka, w sypialni warto postawić dodatkowe miejsce do siedzenia, np. w postaci fotela. Świetnie sprawdzą się również szafki nocne lub komoda, umożliwiające trzymanie wszystkich potrzebnych drobiazgów zawsze pod ręką. Jeśli masz możliwość, warto połączyć sypialnię z garderobą i łazienką. Wówczas poranki z pewnością będą łatwiejsze.

Zadbaj też o oświetlenie. Warto zadbać o umożliwienie sobie budowania nastroju światła. W tym celu świetnie sprawdzą się np. kinkiety, oświetlenie ogólne i taśma świetlna, za pomocą której stworzysz intymny nastrój. Pamiętaj również o zasłonach lub roletach. Podczas snu powinniśmy przebywać w absolutnej ciemności, aby nasz organizm mógł się w pełni zregenerować.

Zadbaj o wykończenie - detale mają znaczenie

Dodatki i ozdoby nadają wnętrzu charakteru. Estetyczne, dopracowane wnętrza sprzyjają relaksowi, dlatego warto zadbać, aby nasza sypialnia była po prostu ładnym miejscem. Nie musisz wymyślać jakichś ekstrawaganckich rozwiązań. Uroku doda stylowa lampka nocna i ciekawy zegar wiszący na ścianie. Albo lustro o niebanalnym kształcie lub w kutej oprawie.

Sypialnia to również doskonałe miejsce na ustawienie świeczek zapachowych i kominka, dzięki którym będziemy mogli jeszcze lepiej odpocząć. Dobrym pomysłem na ozdobienie sypialni są również zdjęcia. Nasze, naszych bliskich lub po prostu te, które z jakiegoś powodu wywołują uśmiech na naszej twarzy.

Źródło: https://deko-rady.pl/aranzacja-sypialni