Blue Flower

Często myślimy, że wystarczy kupić instrument, a następnie przez wiele godzin na nim grać, aby tworzyć wspaniałą muzykę. To jednak nie wszystko, szczególnie jeśli zamierzamy specjalizować się w instrumentach elektrycznych. Dla przykładu, gitara elektryczna wymaga odpowiedniego kabla oraz złącza instrumentalnego. O dziwo nie wystarczy jednak kupić pierwszego, lepszego kabla do instrumentów. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości to warto wybrać ten odpowiedni. 

Kable do instrumentów - wytrzymałość i niezawodność

Na samym początku trzeba powiedzieć, że rodzaj i jakość kabla do instrumentu ma znaczenia dla jego brzmienia, dlatego jego odpowiedni wybór jest tak ważny. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego długość.

Kabel do instrumentu powinien mierzyć od 3-6 metrów i zdecydowanie odradzamy, aby przekraczał tą długość. Spowodowane jest to tym, że dłuższe kable są zazwyczaj wykonane z gorszego materiału, a co ważniejsze, mogą przyjmować różnego rodzaju zakłócenia, a te wpływają na brzmienie samego urządzenia. Oprócz tego zwracamy głównie uwagę na izolację kabli do instrumentów oraz ekranowanie - a więc dwa elementy wpływające na ich wytrzymałość, niezawodność oraz jakość. 

Złącza instrumentalne

Niestety nasz kabel będzie całkowicie bezużyteczny jeśli nie zaopatrzymy się także w odpowiednie złącza instrumentalne. Wybierając urządzenie powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego jest wykonane. W zależności od tego, czy jest stalowe, czy wyprodukowana z tworzywa sztucznego jego wytrzymałość może być większa, lub mniejsza. Ważne jest również to, czy wygodniejsza w użyciu będzie dla nas złączka prosta, czy kątowa. Często są proponowane są także złącza z pozłacaną końcówką - musimy na to uważać, ponieważ jeśli nie jest to czysty kruszec, to tak naprawdę nic nie daje. Nie przepłacajmy.

Jak widzicie instrument to nie wszystko. Warto zadbać o kable do instrumentów, a także złącza. Kupione raz mogą posłużyć nam wiele lat, a także zagwarantować najwyższą jakość granej przez nas muzyki.