Blue Flower

O chorobach skóry mówi się dziś naprawdę często i raczej nic nie wskazuje na to, abyśmy problemy z nią mieli coraz mniejsze. Wydaje się, że w dalszym ciągu dermatolodzy będą mieli pełne ręce roboty i będą musieli nam pomagać w chorobach, które dotykają naszej skóry. Te dziś są naprawdę bardzo różnorodne i co ważne mogą dotknąć każdego niezależnie od tego, jak ją pielęgnujemy. Inną kwestią jest już natomiast to, że rynek jest dziś bardzo bogaty nie tylko w sprzęt do analizy skóry, ale także wszelkie urządzenia, które mogą nam pomóc dane schorzenie wyleczyć.

Analiza jakości skóry

Nie inaczej jeśli pod uwagę mielibyśmy zabarwienia skórne, z którymi także wielu z nas się zmaga. Jak wówczas powinna być przeprowadzona analiza skóry. Sprzęt, które na pewno się w takiej sytuacji sprawdzi jest tak zwana lampa Wooda, której postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej. Czym w związku z tym jest taki sprzęt i czy rzeczywiście owa lampa Wooda jest tak znakomita i sprawdza się doskonale jako urządzenie do analizy skóry?

Sprzęt do analizy

Zacznijmy tutaj od tego, że wspomniana lampa Wooda jest sprzęt do analizy skóry, które pozwala ocenić zmiany barwnikowe skóry. Jak nie trudno się domyślić do oceny owych zmian wykorzystuje ona tutaj światło ultrafioletowe. Warto odnieść się tutaj do tego, że badanie takie powinno odbywać się w zaciemnionym pomieszczeniu, a przed jego rozpoczęciem lampa musi być rozgrzana przez około trzy minuty. W czasie badania powinna być natomiast trzymana nie bliżej niż około dwudziestu centymetrów od skóry.

Jeśli skóra jest normalna będzie miała kolor niebieskofioletowy, skóra sucha lub odwodniona - bardzo słabą fluorescencję, skóra odpowiednio nawodniona - ciemnoniebieski kolor, skóra tłusta - kolor prawie czarny, a zmiany grzybicze - bardzo silną fluorescencję.